LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO / Surpriza për ministrin në Britani, banda frymore luan këngën korçare “Dëbora zbardhi malet”

17 Korrik 2023, 20:01, Aktualitet CNA

VIDEO / Surpriza për ministrin në Britani, banda frymore luan

Një befasi ka qenë për ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi ceremonia e organizuar nga autoritetet britanike.

Në pritjen zyrtare, në Ministrine e Mbrojtjes Britanike, gjatë parakalimit para trupës së nderit, banda frymore ka luajtur këngën korçare “Dëbora zbardhi malet”.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi po zhvillon një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe ku është pritur nga personalitete të larta atje.

Ai është takuar dhe me Sekretarin e Shtetit për Mbrojtjen Ben Wallace dhe me të Dërguarin e Posaçëm të Kryeministrit britanik për Ballkanin Perëndimorë Sir Stuart Peach, një mik i hershëm i Forcave të Armatosura të Shqipërisë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga