LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'Shqipëria pika e nxehtë e verës 2023', ‘The Face’ artikull kushtuar turizmit shqiptar

15 Korrik 2023, 13:11, Aktualitet CNA

'Shqipëria pika e nxehtë e verës 2023', ‘The

“Si u bë Shqipëria pika e nxehtë e verës 2023”. Ky është artikulli që The Face.com i ka kushtuar Shqipërisë dhe turizmit në vendin tonë.

Në artikull shkruhet se “pushuesit e verës 2023 do të bëjnë ose thyejnë industrinë turistike të Shqipërisë. Ky vit do të përcaktojë se si njerëzit e trajtojnë dhe respektojnë atë”.

Shkrimi në fjalë është postuar dhe nga kryeministri Edi Rama në rrjetin e tij social Facebook.

“ALB-MANIA e turistëve britanikë ose si u bë Shqipëria destinacioni i preferuar për këtë verë duke ndryshuar dita-ditës katërcipërisht sterotipet e krijuara përmes promocionit që vetë vizitorët nga Mbretëria e Bashkuar i bëjnë bukurive të vendit me festivalet verore dhe plazhet fantastike, por edhe përmes yllit tonë Dua Lipa që i bën të zbulojnë “Maldivet brenda Europës” siç Theface.com shkruan në këtë artikull dedikuar turizmit në Shqipëri”, shkruan Rama.

Sakaq artikulli shpjegon se si ka vijuar ndër vite qasja e britanikëve ndaj vendit tonë, si dhe ndikimin që kanë pasur personazhe të njohur shqiptare në botë.

“Ekziston gjithashtu një efekt Dua Lipa në lojë. Krahas skuadrave si Rita Ora dhe Bebe Rexha, Dua, e lindur në Shqipëri, është bërë një vajzë postere për vendin.” thuhet në artikull.

“Sido që të jetë, është shumë e qartë se Albmania do të vazhdojë të përhapet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, pasi infrastruktura shtesë dhe një valë e re ngjarjesh ëmbëlsojnë marrëveshjen tashmë joshëse. Së shpejti, ai do të arrijë në kapitullin tjetër të librit të frazave - jo më i referuar si Kroacia e Re, Maldivet e Evropës, Karaibet e Evropës, Greqia e ardhshme, por thjesht Shqipëria." përfundon artikullin The Face.com.

 

 

Lajmet e fundit nga