LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Avokati i Ahmetajt tregon se ku ndodhet ish-zv.kryeministri

14 Korrik 2023, 12:52, Aktualitet CNA

Avokati i Ahmetajt tregon se ku ndodhet ish-zv.kryeministri

Avokati i ish-zv.kryeministrit Henrik Ligori, ka folur rreth vendndodhjes së Arben Ahmetajt, sipas tij ai ndodhet në Angli dhe do të kthehet kur të jetë i lirë. Sipas Ligorit, Ahmetaj ndodhet pranë familjes së tij.

Paraditen e sotme parlamenti i Shqipërisë, kaloi me 117 vota pro heqjen e imunitetit të Arben Ahmetajt duke i hapur rrugë SPAK-ut për arrestimin e tij.

Arben Ahmetaj nuk ishte i pranishëm në seancë, dhe zyrtarisht askush nuk e di vendodhjen e tij.

SPAK kishte kërkuar më herët nga Paralmenti heqjen e imunitetit të deputetit socialist, në mënyrë që t'i hapë rrugë për arrestimin e tij. Arben Ahmetaj është i dyshuar për aferën e inceneratorëve, ku me gjasë do të përballet me drejtësinë për 3 akuza, “shpërdorim detyre”, “Korrupsion pasiv” dhe “fshehje të pasurisë”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga