LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi miraton kërkesën/ Voton pro heqjes së imunitetit të Arben Ahmetajt

13 Korrik 2023, 22:53, Aktualitet CNA

Kuvendi miraton kërkesën/ Voton pro heqjes së imunitetit të

Kuvendi i Shqipërisë voton pro heqjes së imunitetit të ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj.

117 deputetë votuan pro heqjes së imunitetit, asnjë nuk ishte kundër dhe 3 të tjerë abstenuan.

Kryeministri Edi Rama anashkaloi debatin e opozitës dhe u rikthye në Kuvend vetëm për të miratuar kërkesën e SPAK-ut.

Rama votoi për heqjen e imunitetit të ish-zv.kryeministrit. Deputetët që abstenuan janë Vangjel Dule, Fatmir Mediu dhe Agron Duka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga