LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zaptoi plazhin e "Pasqyrave", nën hetim administratori, sekuestrohen çadra dhe shezlongë

15 Korrik 2023, 10:28, Aktualitet CNA

Zaptoi plazhin e "Pasqyrave", nën hetim administratori,

Policia gjatë aksionit "Plazh i Lirë" ka sekuestruar 20 çadra dhe 40 shezlongë në plazhin e quajtur "Pasqyrat" për shkak të pushtimit të hapësirës publike. 

Nën hetim është  shtetasi F. M, administratori, mbi të cilin rëndojnë veprat penale  “Pushtimi i tokës” dhe “Mospagimi i taksave dhe i tatimeve”.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë operatorët ekonomikë që operojnë në vijën bregdetare, që të zbatojnë ligjin, të mos pushtojnë në mënyrë të kundërligjshme sipërfaqe plazhi me qëllim përfitimin, si dhe të mos kryejnë ndotje akustike.

Në këtë kuadër policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112, çdo rast të paligjshmërive.

 

Lajmet e fundit nga