LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-"Bregdeti i lirë”/ Procedohen 5 administratorë në Durrës, sekuestrohen mbi 400 shezlongë

8 Korrik 2022, 08:48, Aktualitet CNA
Video-"Bregdeti i lirë”/ Procedohen 5 administratorë
Foto Durrës

Policia e Durrësit ka kryer kontrolle të shtuara në vijën bregdetare, me qëllim lirimin e hapësirave publike për pushuesit.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Bregdeti i lirë".

Lirohen hapësira në vijën bregdetare, në zonën e Porto Romanos.

Procedohen penalisht 5 administratorë subjektesh që kishin zënë hapësirën publike me shezlongë dhe çadra, të vendosura pa lejen përkatëse.

Sekuestrohen 400 komplete me çadra dhe shezlongë. 

Në kuadër të plan-operacionit "Bregdeti i lirë", specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në bashkëpunim me Policinë Bashkiake Durrës, kanë vijuar kontrollet në vijën bregdetare, me qëllim lirimin e hapësirave publike që zihen pa lejen përkatëse, nga subjekte të ndryshme që vendosin komplete me çadra dhe shezlongë.

Si rezultat u bë lirimi i hapësirës publike në bregdetin e Porto Romanos, duke hequr 400 komplete me çadra dhe shezlongë që ishin vendosur pa lejen përkatëse.

Në përfundim të veprimeve procedurale u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasit:

B. C., 36 vjeç, banues në Tiranë; F. Rr., 27 vjeç, L. B., 24 vjeç, E. S., 46 vjeç dhe H. L., 35 vjeç, të katërt banues në Durrës.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

Lajmet e fundit nga