LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+video-“Shqipëria në rrezik”/ Blindohet Kryeministria, Rama merr në mbrojtje “merakun” e tij

7 Korrik 2022, 09:46, Aktualitet CNA

Foto+video-“Shqipëria në rrezik”/ Blindohet Kryeministria,

Pasditen e sotme, në orën 19:00, do të zhvillohet protesta e thirrur nga Partia Demokratike, dhe një grup i Shoqërisë Civile.

Qytetarët do të protestojnë sot kundër qeverisjes së kryeministrit Edi Rama, si dhe kundër rritjes së çmimeve.

Selia blu ka kërkuar leje në Policinë e Tiranës për protestën nga ora 19:00 deri në 21:00, ndërsa është mësuar se në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” do të kufizohet qarkullimi rrugor për automjetet prej orës 16:00.

Por përveç masave të marra nga policia për mbarëvajtjen e rendit dhe nga PD për ecurinë e protestës, edhe Kryeministria ka marrë masa, duke blinduar dyert e godinës.

Foto+video-“Shqipëria në rrezik”/ Blindohet Kryeministria,

Edhe pse kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se protesta do të jetë paqësore, duket se nga ana e tij kryeministri Rama ka marrë masat që të mbrojë “merakun” e tij.

Foto+video-“Shqipëria në rrezik”/ Blindohet Kryeministria,

Për këtë arsye gjatë paradites së djeshme u zhvendos edhe instalacionin “Kërpudha”, që duket se është “meraku” i madh i Ramës.


Kujtojmë këtu se PD ka bërë thirrje që në protestë të marrin pjesë qytetarët nga e gjithë Shqipëria.

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se protesta do të jetë masive./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga