LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e PD para Kryeministrisë/ Policia merr masat, 1200 efektivë në terren

6 Korrik 2022, 18:27, Aktualitet CNA
Protesta e PD para Kryeministrisë/ Policia merr masat, 1200 efektivë
Kryeministria

Prej disa ditësh, Partia Demokratike ka njoftuar zhvillimin e një proteste para Kryeministrisë.

Për mbajtjen e kësaj proteste, PD ka kërkuar leje në policinë e Tiranës nga ora 19:00 deri në 21:00.

Si rrjedhojë, nesër do të ketë kufizime në qarkullimin rrugor nga ora 16:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht “Zhan Dark”.

Mësohet se policia do të aktivizojë në terren rreth 1200 efektivë të forcave të rendit, FNSH-së, Shqiponjave dhe punonjës të Gardës së Shqipërisë.

Kryeministria do të rrethohet nga një kordon me efektivë nga të gjitha repartet, ndërsa do të vendosen kamera sigurie me rezolucion të lartë në vende të ndryshme për një panoramë sa më të gjerë, për të pasur nën mbikëqyrje situatën./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga