LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari u vetëvra/ Zbulohet padia e Ramës

7 Korrik 2022, 18:43, Aktualitet CNA
Gazetari u vetëvra/ Zbulohet padia e Ramës
Gazetari Kastriot Myftaraj

Ditën e sotme ka humbur jetën analisti dhe gazetari Kastriot Myftaraj.

Sipas policisë, Myftaraj i dha fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i katërt i pallatit ku banononte bashkë me nënën e tij.

Që nga 17 qershori, gazetari nuk ishte shfaqur më në media, ndërsa raportohet se para një jave ai u diagnostikua me tumor.

Thuhet se gazetari, i cili njihet edhe si një njeri konspirativ, kohët e fundit ka qenë në gjendje të rënduar psikologjike.

CNA.al ka mësuar se Myftaraj ka pasur një proces gjyqësor të hapur nga kryeministri Edi Rama.

CNA.al ka mundur të sigurojë një pjesë të padisë për shpifje nga kreu i qeverisë, lidhur me disa statuse që gazetari ka publikuar në rrjetet sociale.

Rama pretendon se deklaratat e Myftarajt janë të rreme dhe cenojnë nderin, dinjitetin, personalitetin dhe reputacionin e tij./ B.A. – CNA.al

Gazetari u vetëvra/ Zbulohet padia e Ramës

Gazetari u vetëvra/ Zbulohet padia e Ramës

Lajmet e fundit nga