LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bllokimi i rrugëve nga protesta/ Policia, apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet

7 Korrik 2022, 10:50, Aktualitet CNA
Bllokimi i rrugëve nga protesta/ Policia, apel qytetarëve: Shmangni
Foto ilustruese

Policia ka apeluar qytetarët të shmangin lëvizjet gjatë protestës së thirrur pasditen e sotme nga PD-ja.

Në njoftimin e policisë, theksohet se bulevardi "Dëshmorët e Kombit"; rruga "Gjergj Fishta"; bulevardi "Bajram Curri" dhe bulevardi "Zhan D'Ark" do të jenë të bllokuar.

Njoftimi i policisë:

Në kuadër të protestës që do të zhvillohet në orën 19:00, do të ketë bllokime të disa segmenteve rrugore, si dhe bllokime të pjesshme të disa segmenteve të tjera në varësi të lëvizjes së tubuesve.

Segmentet rrugore që do të jenë të bllokuara, janë:

- bulevardi "Dëshmorët e Kombit";

- rruga "Gjergj Fishta";

- bulevardi "Bajram Curri"

- bulevardi Zhan D'Ark

Policia apelon të gjithë qytetarët që të shmangin lëvizjen në këto akse rrugore./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga