LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Një qeveri me vrasës, përdhunues e skiftera”/ Ironia e gazetarit: Johnson nuk e dinte formulën e Ramës

7 Korrik 2022, 11:06, Aktualitet CNA
“Një qeveri me vrasës, përdhunues e skiftera”/ Ironia
Edi Rama e Boris Johnson

Gazetari Klodian Tomorri ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, pas lajmit se kryeministri britanik, Boris Johnson, do të japë dorëheqjen.

Tomorri shkruan se ‘karagjozi’ i Anglisë e kishte marrë tatapjetën që kur emëroi një zv/ministër që akuzohej për sulm seksual. Duke hequr një paralelizëm me situatën në vendin tonë, Tomorri shkruan "imagjono të ishte ky i ynë kryemninistër i Anglisë me kombëtaren e tij të dikriminalizuar me vrasës, përdhunes e skiftera".

Kete karagjozin e Anglise kishte kohe qe e kishte marre tatepjeta. Por goditja fatale i erdhi kur emeroi zv kryeminister njeri qe akuzohej per sulm seksual. Aty i iku gjithe Partia, e braktisi. Ky thote qe nuk e dija, por atje s’te pyet shume njeri.

Imagjino te ishte ky yni kryeminister i Anglise me kete kombetaren e tij te dekriminalizimit me vrases, perdhunues, skiftera. Kete do ta shkarkonin dite per dite.

Ose do dilte ky dhe do thoshte pergjegjesia eshte individuale. Kush ka gabuar te mbaje vete pergjegjesi. Johnsoni i shkrete nuk e dinte kete formulen”, shkruan Tomorri./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga