LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KPK konfirmon në detyrë Alma Felajn, motrën e nënkryetares së parlamentit

14 Korrik 2023, 13:57, Aktualitet CNA

KPK konfirmon në detyrë Alma Felajn, motrën e nënkryetares


Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokuroren e Durrësit, Alma Felaj.

Në njoftimin e KPK-së thuhet se vendimi, i arsyetuar me shkrim, nga trupi gjykues i kryesuar nga znj. Alma Faskaj, z. Olsi Komici relator, znj. Etleda Çiftja anëtare, do t’i njoftohet subjektit të rivlerësimit, Komisionerit Publik dhe vëzhguesve ndërkombëtarë brenda 30 ditëve.

Alma Felaj është motra e nënkryetares së Kuvendit, Ermonela Felaj, e cila ditët e fundit ka qenë në qendër të akuzave politike, se familjarët e saj kanë uzurpuar prokurorinë e Tiranës.

Alma Felaj, e cila kaloi tashmë vetingun, është trasnferuar së fundmi nga KLP në organin e akuzës në kryeqytet, aty ky si prokuror ushtron funksionin edhe bashkëshorti i Ermonela Felajt, Bledar Valikaj dhe familjarë të tjerë.

 

 

Lajmet e fundit nga