LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu: Mbi 10 mijë qytetarë kanë marrë shërbim në qendrat verore, 30% e tyre turistë

15 Korrik 2023, 11:24, Aktualitet CNA

Manastirliu: Mbi 10 mijë qytetarë kanë marrë shërbim

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, vizitoi ditën e sotme qendrën shëndetësore në Spille, e hapur për herë të parë këtë vit me shërbim falas 24/7 për pushuesit dhe turistët.

Manastirliu tha se janë ofruar më shumë se 10 mijë vizita të kujdesit shëndetësor në qendrat verore.

Përgjatë kësaj periudhe janë ofruar më shumë se 10 mijë vizita të kujdesit shëndetësor në qendrat verore, ku rreth 30% e tyre, i’u janë dhënë pushuesëve të huaj. Janë vendosur në dispozicion dhe 18 njësitë e autoambulancave që tashmë kanë postacionet fikse dhe organizojnë punën me të gjithë strukturat e kujdesit shëndetësor veror.”, u shpreh Manastirliu.

Ajo tha gjithashtu se “janë 170 mjekë, infermierë dhe punonjës shërbimi të angazhuar në 30 qendrat shëndetësore verore në të gjithë vendin.”

 

Lajmet e fundit nga