LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Tabaku: Do të insistojmë të përfshihen në rendin e ditës

20 Korrik 2023, 10:22, Aktualitet CNA

Inceneratorët/ Tabaku: Do të insistojmë të përfshihen

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, është shprehur para gazetarëve se PD-ja e vulës do të insistojë që sot në Kuvend në rendin e ditës të përfshihet kërkesa për interpelancë për çështjen e inceneratorëve.

Ajo tha se do të kërkojnë që të ndalen pagesat për inceneratorin e Tiranës.

“Sot PD do insistojë që të përfshihet në interperlancë. Kërkesa që kemi bërë lidhet me kontratën e Tiranës dhe ndalesën e pagesave për të. Si pikë e rendit të ditës do insistojmë që të futet në rendin e ditës”, tha Tabaku./ CNA

Lajmet e fundit nga