LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Elbasanit/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore

14 Shkurt 2023, 15:06, Aktualitet CNA

Inceneratori i Elbasanit/ Shtyhet sërish seanca gjyqësore

Seanca gjyqësore për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë sërish.

Mësohet se seanca e radhës do të mbahet në datën 21 shkurt.

Kujtojmë se kjo është hera e tretë që ka dështuar seanca në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Për korrupsionin në inceneratorin e Elbasanit janë marrë të pandehur 10 persona: Lefter Koka, Alqi Bllako, Etleva Kondi, Jonida Zeqo, Pëllumb Abeshi, Bardhul Çabiri, Serafin Papa, Mirel Mërtiri, Klodian Zoto, Stela Gugallja.

Gjithashtu SPAK ka marrë nën gjykim 2 kompanitë, shoqëria “Albtek Energy” sh.p.k dhe shoqëria “Integrated Technology Services” sh.p.k./ CNA.al

Lajmet e fundit nga