LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët, “mollë sherri” në parlament/ Ministrja e Ramës e dredh: Dhamë autorizimin për arrestimin e Ahmetajt

20 Korrik 2023, 12:29, Aktualitet CNA

Inceneratorët, “mollë sherri” në parlament/ Ministrja

Inceneratorët kanë kthyer në një “fushëbetejë” sallën e Kuvendit. Opozita ka bllokuar foltoren dhe proteston për të nxjerrë nga rendi i ditës projektligjin për studentët dhe kanabisin, ndërsa kanë kërkuar dhe kryeministrin Edi Rama të shkojë në parlament për të folur për inceneratorët.

Ministrja e qeverisë Rama, Elisa Spiropali, në lidhje me kërkesën për mocion debati urgjent për inceneratorët, theksoi se urgjencën e vendos Gjykata dhe aktet normative.

Sipas saj, në lidhje me këtë çështje, qeveria ka folur duke i dhënë autorizimin SPAK-ut për arrestimin e Arben Ahmetajt./ CNA

Lajmet e fundit nga