LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë debatet e forta në Kuvend/ Garda rrethon foltoren

20 Korrik 2023, 12:15, Aktualitet CNA

Vijojnë debatet e forta në Kuvend/ Garda rrethon foltoren

Punonjësit e gardës janë zhvendosur pranë foltores së Kuvendit, pas debateve dhe tensioneve të forta mes mazhorancës dhe opozitës.

Projektligji për studentët dhe kanabisin kanë shkaktuar përplasje mes deputetëve të opozitës dhe zëvendëskryetares së Kuvendit, Ermonela Felaj.

Ata kanë kërkuar që studentët të jenë pjesë e diskutimeve për projektligjin për mbajtjen peng të diplomave të tyre./ CNA

Lajmet e fundit nga