LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Inceneratori i Elbasanit/ Dështon për herë të dytë seanca gjyqësore

2 Shkurt 2023, 10:11, Aktualitet CNA

Inceneratori i Elbasanit/ Dështon për herë të dytë

Seanca gjyqësore për inceneratorin e Elbasanit ka dështuar për herë të dytë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Mësohet se shkak për shtyrjen është bërë mungesa e avokatëve si dhe e njërit prej të pandehurve.

Kujtojmë se për gjykim janë dërguar 10 të pandehur dhe 2 kompani, përkatësisht të akuzuarit Lefter Koka, Alqi Bllako, Etleva Kondi, Jonida Zeqo, Pëllumb Abeshi, Bardhul Çabiri, Serafin Papa, Mirel Mërtiri, Klodian Zoto, Stela Gugallja dhe 2 kompanitë shoqëria “Albtek Energy” sh.p.k dhe shoqëria “Integrated Technology Services” sh.p.k./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga