LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të japë dorëheqjen”/ Berisha kërkon Ramën në parlament

20 Korrik 2023, 10:41, Politikë CNA

“Të japë dorëheqjen”/ Berisha kërkon Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Gjithashtu i ka bërë thirrje që të shkojë në parlament të dalë para shqiptarëve dhe të përgjigjet për aferat.

“Ky është një akt i turpshëm, një provokim i ulët, një shkelmim i ligjeve. Kryetarja e parlamentit duhet të jetë zbatuesja kryesore e rregullores, por e shkelmon atë me këmbë për interesa të Tom Doshit, Edi Ramës. Ai duhet të vijë në parlament. Të vijë këtu të dalë para shqiptarëve. Ka gisht në arratisjen ndaj Ahmetajt. Të japë dorëheqjen. Këtë presin shqiptarët prej tij”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga