LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmuesi bardheblu Florent Hasani bllokohet në kufirin gjeorgjan… sepse është kosovar!

20 Korrik 2023, 12:20, Sport CNA
Sulmuesi bardheblu Florent Hasani bllokohet në kufirin gjeorgjan…

Tirana ka zbarkuar në Gjeorgji për ndeshjen e kthimit me Dinamo Batumin. Lojtarët dhe stafi janë gati për të zhvilluar edhe aktin e fundit të turit të parë në Conference League pas atij barazimi 1-1 në "Air Albania".

Ndërkohë një incident i vogël ka ndodhur pas zbritjes së Tiranës në Gjeorgji. Për rreth 30 minuta, Florent Hasani është bllokuar në aeroport. Kjo pasi shteti i Gjeorgjisë nuk e njeh Kosovën. Pas ndërhyrjes të gjithë klubit të Tiranës, u vendos që Hasani të lejohej që t’u bashkohej shokëve të ekipit. Autoritetet bënë maksimumin që gjithçka të mbyllej sa më shpejt.

Më tej Hasani u shpreh: “Nuk dua ta përziej politikën, ishte një vonesë 30 minuta dhe më jep motiv që nesër të shënoj gol”.

Lajmet e fundit nga