LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Formati i ri i Superiores, zbulohet shuma që do të përfitojnë skuadrat në "Final 4"

19 Korrik 2023, 16:33, Sport CNA

Faza “play off”, e cila do të shtohet në fundin e kampionatit, ku do të caktojë edhe titullin kampion, mendohet që do të arkëtojë rreth 1 miliard lekë, të ardhura këto nga shitja e të drejtës televizive, biletat dhe marketingu.

Në përfundim të “Final 4” dhe vendosjes së verdikteve përfundimtare, këto të ardhura do t’u shpërndahen të gjitha klubeve në një formë të shkallëzuar.

Lajmet e fundit nga