LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prezantohet Cuadrado: Interi një nga ekipet më të mëdha në Europë

20 Korrik 2023, 09:43, Sport CNA

Interi ka zyrtarizuar Juan Cuadradon si futbollistin më të ri të skuadrës së Simone Inzaghit. Kolumbiani i dha fund aventurës 8-vjeçare me Juventusin. Doli lojtar i lirë dhe i befasoi të gjithë duke zgjedhur nënkampionët e Europës.

35-vjeçari ka firmosur për një vit me Interin, teksa u shfaq shumë i gëzuar për këtë aventurë të re në karrierën e tij të gjatë.

Jam shumë i lumtur. Falënderoj Zotin për këtë mundësi. Është nder për mua të jem këtu, në një nga ekipet më të mëdha në Europë. Jam i lumtur”, u shpreh Cuadrado.

Anësori i djathtë fitoi 5 tituj kampionë, 3 Kupa Italie dhe 2 Superkupa Italia gjatë viteve me bardhezinjtë e Juventusit.

Cuadrado shënoi 24 gola, katër nga të cilët kundër Interit, ndërkohë që dhuroi edhe 65 asiste me “zonjën e vjetër”.

Lajmet e fundit nga