LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Juventusi i tregoi derën, Bonucci drejt transferimit te rivalët e Serie A

19 Korrik 2023, 17:26, Sport CNA

Kur përgatitet të luajë vitin e fundit në futboll, e ardhmja e Leonardo Bonuccit mbetet një enigmë me shumë të panjohura. Mbrojtësi është jashtë planeve të stadfit drejtues dhe trajnerit Massimiliano Allegri, edhe pse tifozët bardhezinj kërkojnë që kapiteni të qëndrojë në skuadër gjatë sezonit të fundit në karrierë.

Megjithatë, klubi nuk lëkundet në vendimin e marrë dhe Bonucci po pret ofertën e duhur për të lënë Torinon. Në më shumë se një rast, 36-vjeçari e ka bërë të qartë se synon ta mbyllë karrierën duke luajtur në Serie A dhe së fundmi mbrojtësi ka refuzuar jo një, por dy oferta nga Turqia. Galatasaray dhe Fenerbahce, dy gjagandët e futbollit turk janë përpjekur ta bindin Bonuccin për një eksperiencë të re në karrierë, por përgjigja e futbollistit të Juventus ka qenë një “jo” e prerë.

Bonucci është në pritje të një ofertë nga Lazio për t’u ribashkuar me trajnerin Maurizio Sarri, megjithatë nuk do të refuzonte edhe një ofertë të mundshme nga Roma. Dy klubet kryeqytetase duken më të gatshme për t’i bërë vend Bonuccit në organikat respektive teksa mbrojtësi synon që të jetë pjesë e Italisë edhe në Europianin e vitit 2024 për ta mbyllur në majë karrierën.

Lajmet e fundit nga