LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhixha tund sërish rrjetën në Champions, e nderojnë arbitrat shqiptarë

19 Korrik 2023, 20:33, Sport CNA

Karabagu ka arritur të kualifikohet për në turin e dytë të Ligës së Kampionëve pas fitores 4-0 që arriti kundër Linkoln Red Imps, me rezultatin e përgjithshëm 6-1.

Ish-sulmuesi i Tiranës, Redon Xhixha, ishte sërish protagonist me azerët, kësaj radhe duke shënuar në minutën e 49’ golin e tretë, që si fillim u anulua me VAR, por më pas me rishikimin e Eldorjan Hamitit dhe Kreshnik Bajramit, u konfirmua si i rregullt.

Në raundin e dytë, Karabagu do të ndeshet kundër kampionëve të Polonisë, Rakov.

REZULTATI: KARABAK-LINKOLN 4-0
7′ Zubir, 45’+1′ Mustafazada, 50′ Xhixha, 62′ Jankoviç

Lajmet e fundit nga