LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

ZYRTARE/ Idriz Batha transferohet në Arabinë Saudite, zbulohet skuadra e re

19 Korrik 2023, 17:47, Sport CNA

Idriz Batha do të vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite. Mesfushori është zyrtarizuar te skuadra e kategorisë së dytë, Al Najma.

31-vjeçari ishte lojtar i lirë, pasi përfundoi kontratën me UTA Arad dhe ka vendosur të largohet nga Europa.

Batha u përfol për një rikthim në Superiore, por lojtari tashmë do të luajë në Arabinë Saudite.

Gjatë karrierës së tij, mesfushori ka luajtur me skuadra të ndryshme në Shqipëri, si Besa, Teuta, Flamurtari, Partizani dhe Tirana.

Lajmet e fundit nga