LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Conference League/ Tirana, Vllaznia dhe Egnatia kërkojnë kualifikimin

20 Korrik 2023, 11:26, Sport CNA

Tirana, Vllaznia dhe Egnatia luajnë sot ndeshjet e kthimit të raundit të parë paraeliminator të Conference League, me tri skuadrat e Superiores që kërkojnë kualifikimin.

E para që do të luajë është Tirana, e cila do të ndeshet në transfertë me Dinamo Batumin, sfidë që do të startojë në orën 19:00 në Batum të Gjeorgjisë. Nënkampionët e Shqipërisë barazuan vetëm në fund kundër skuadrës gjeorgjiane në takimin e parë me rezultatin 1-1, teksa kësaj radhe do të kërkojnë kualifikimin.

Në orën 20:00 do të startojë takimi mes Egnatias dhe Ararat-Armenia në stadiumin “Elbasan Arena”. Rrogozhinasit gjithashtu morën një barazim me vlera në minutën e fundit, po ashtu 1-1, teksa në ndeshjen e kthimit do të synohet fitorja.

Në orën 20:45, në “Loro Boriçi” do të hidhet në fushë Vllaznia që do të presë Linfildin. Shkodranët humbën 3-1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në Irlandën e Veriut, ndërsa sot do të tentojnë të përsërisin mrekullinë e dy viteve më parë, kur në Shkodër përmbysën Shirokun./

Lajmet e fundit nga