LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo për shqiptarët

17 Tetor 2022, 12:18, Editorial CNA

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo

"Babalja", pra, Ervin Salianji, i kthyer nga turi i tij turistik në Afrikë ka mbledhur deputetët e PD-së para gjykatës.

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo
Ervin Salianji në Kigali, Rwanda

E ka bashkuar PD-në, si kurrë më parë, e cila prej më shumë se një viti është e përçarë dhe vazhdon të ketë konfliktë te brendshme të mëdha.

Është ndoshta e pabesueshme se si Luçiano Boçi përqafohet me Gaz Bardhin për Babalen e Grida Dumës apo Luan Baçi me Agron Gjekmarkajn.

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo

Njerëzit që çfarë nuk thonë për PD-në dhe përplasjet e saj.

Çfarë nuk janë duke thënë për foltoren, për Lulin, e kështu me radhë, tani shkojnë para gjykatës dhe marrin të njëjtën fytyrë.

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo
Lulzim Basha

A mundet t’i besojnë shqiptarët këta të pafytyrë në fakt?

Sepse dje dhe pardje i shikonim të mbanin qëndrime ndaj njëri-tjetrit dhe ndaj qasjes që duhej të kishin ndaj PD-së.

Por, sot, çuditërisht shkojnë dhe bashkohen për “Babalen”, Ervin Salianjin e Grida Dumës.

Të turpshëm, të pafytyrë, të paemër, të paskrupullt.

Shënim/ Palo deputetët bashkohen për “Babalen”, jo
Ervin Salianji dhe Grida Duma

Çdo fjalë mund t’u thuash këtyre fytyrave qelbësirave politike.

Në rast se do të kishin moral këta palo deputetë apo palo demokratë, duhej të ishin bashkuar për PD-në, për opozitën, në emër të opozitës dhe për qëllime opozitare.

Këta nuk tregojnë gjë tjetër veçse sa të pafytyrë janë, duke mos u bashkuar për qytetarët, duke mos u bashkuar për shqiptarët, por bëjnë gjoja sikur kanë konflikte ditë pas dite.

Dhe tani një fishkëllimë e “Babales”, mblidhen para gjykatës për të ushtruar shantazh.

Po kujt do t’i kërkojnë këta vota nesër? Po si mund të mbledhin këta njerëz vota?

Kush do ti votojë?

Mjafton që të kujtojmë se shaheshin me njëri-tjetrin, por për të ardhmen e opozitës nuk u bashkuan dhe ndenjën të përçarë për të mbajtur Edi Ramën në pushtet.

Nga ana tjetër shkuan dhe u puthën për të shpëtuar "Babalen" dhe për të ushtruar shantazh ndaj gjykatës.

Këta janë palo deputetë që meritojnë çdo emër të mundshëm, po përfaqësues të demokratëve shqiptarë dhe të opozitës kurrsesi nuk mund të jenë.

Nuk u bashkuan kurrë për demokratët dhe shqiptarët, por u bashkuan për “Babalen”, tani thjesht u ka ngelur ta bëjnë kryetar partie në vend të Doktorit, se ky i fundit si bashkoi dot, “Babalja” ia doli me sukses./CNA.al

Lajmet e fundit nga