LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prag tragjedie/ Shembet ura në Gramsh

25 Gusht 2023, 18:47, Aktualitet CNA
Prag tragjedie/ Shembet ura në Gramsh
Ura e shembur

Ura që lidh fshatin Kukur me qytetin e Gramshit është shembur pasditen e sotme. 

Shembja e saj ishte një rrezik për banorët e zonës. 

Fatmirësisht nuk pat të lënduar pasi shmbja ndodhi pak minuta pasi autobusët e linjave kaluan mbi të. 

Ura kishte lartësi 5 metra dhe gjatësi 10 metra.

Ura u dëmtua shumë nga shirat që ranë para pak ditësh./ CNA

Lajmet e fundit nga