LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e shekullit/ Rama: Abuzimet nuk e errësojnë qëllimin për pastrimin e Shqipërisë nga plehrat

25 Gusht 2023, 14:22, Aktualitet CNA

Afera e shekullit/ Rama: Abuzimet nuk e errësojnë qëllimin

Kryeministri Edi Rama teksa ka folur për inceneratorët është shprehur se çdo abuzim që është bërë në proces nuk e errëson qëllimin e lartë të pastrimit të Shqipërisë nga plehrat që e kishin mbytur deri në fyt.

“Ata të cilët në këtë proces kanë abuzuar nuk e errësojnë dot fare as qëllimin e lartë të pastrimit të Shqipërisë nga plehrat që e kishin mbytur deri në fyt dhe as rezultatet e kësaj pune që janë evidente”, vijoi ai.

Sa i përket më tej aferës, Rama tha se tashmë këtë punë e ka në dorë SPAK që do t’i nxejrrë ujin e zi kësaj historie.

Pjesën tjetër po e bën SPAK-u dhe do t'ia nxjerrin të gjithë ujin e zi të asaj historie. Gjithë ai ujë i zi nuk e bën punën kolosale që është bërë dhe kur këto nisma kanë pasur rolin vendimtar që Tirana, Elbasani dhe Fieri sot janë ndryshe.

Kanë një shprehje italianët: 'Nuk duhet hedhur bebja me ujin e ndotur'", tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga