LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Çështja" Beleri/ Rama: Nuk ndërhyjmë tek drejtësia

25 Gusht 2023, 13:33, Aktualitet CNA

"Çështja" Beleri/ Rama: Nuk ndërhyjmë tek

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp, është shprehur se nuk do të ketë asnjë lloj ndërhyrje te vendimet që merr drejtësia sa i përket çështjes Beleri. 

Numri një i qeverisë ka theksuar se drejtësia do të ketë mbështetjen e Partisë Socialiste dhe qeverisë pa kushte.

Ndër të tjera, bëri me dije se së shpejti do të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste për të marrë disa vendime për ecurinë e mëtejshme të qeverisë.

Asnjë lloj ndërhyrje që vjen në sistemin e drejtësisë nuk do të kenë përkrahjen tonë. Ne nuk komentojmë vendimet e drejtësisë.

Ne presim të zbatojnë ligjin dhe nuk kemi asgjë tjetër për t'u dhënë atyre përveç mbështetjes tonë pa kushte.

Kjo është e panegociueshme për forcën që sot qeveris Shqipërinë. Të tjerët mund të thonë çfarë të dëshirojnë.

E fundit nuk është shumë e lidhur me punën e qeverisë.

Së shpejti do të mbledhim asamblenë kombëtare të PS-së për të marrë disa vendime për ecurinë e mëtejshme të qeverisë”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga