LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjedhja e të dhënave të TIMS/ Denoncimi: Dorian Duçka solli 10 herë me çarter McGonigalin në Shqipëri

25 Gusht 2023, 12:37, Aktualitet CNA

Vjedhja e të dhënave të TIMS/ Denoncimi: Dorian Duçka

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë me dije se Ervin Muço është njeriu që ka vjedhur serverat dhe ka nxjerrë të dhënat e sistemit TIMS.

Në konferencën me gazetarët, Berisha është shprehur se kjo është bërë me qëllim që të shuhen të gjitha udhëtimet me çarter.

Sipas denoncimit nga Berisha, Dorian Duçka ka sjellë 10 herë me çarter në Shqipëri, McGonigalin.

Ervin Muço, i dërguar direkt nga Rama pas Ballës, për të ekzekutuar këtë krim, pasi nuk iu bindën punonjësit që t'i jepnin të dhënat ai shkoi mori kompanitë private, mori serverat në komisariat dhe nxori të gjitha të dhënat.

Ky është krim i Edi Ramës dhe Ballës. Këta duan të shuajnë të gjithë çarterat.

McGonigalin e ka sjellë Dorjan Duçka 10 herë në Shqipëri me çarter.

Kjo e çarterave është njëra anë. Të gjitha gjurmët e tjera duke i marrë dhe pastruar një nga një për të zhdukur çdo dëshmi në kohën kur ka ardhur databaza që është kjo e bisedave me telefona të dekriptuar”, tha Berisha./ CNA

 

Lajmet e fundit nga