LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët dhe sterilizimi/ Lubonja, kritika SPAK-ut

24 Gusht 2023, 18:28, Aktualitet CNA
Inceneratorët dhe sterilizimi/ Lubonja, kritika SPAK-ut
nalisti Fatos Lubonja

Analisti Fatos Lubonja ka folur për koncesionin e sterilizmit dhe punën që po bën SPAK në lidhje me këtë aferë.

Gjatë një interviste, analisti thotë se SPAK me rastin e inceneratorëve po u jep shumë të drejtë atyre që mendojnë se ky institucion është i kapur.

Lubonja e vë theksin, duke thënë se, kapja ose jo e SPAK-ut nuk lidhet me disa “peshq” të rëndësishëm, por me faktin se sa SPAK i shkon në thelb sistemit kriminal.

“A është SPAK i pavarur nga pushteti i ekzekutivit? Mendoj që reforma në drejtësi u bë për t’u kapur. SPAK me rastin e inceneratorëve i jep më shumë të drejtë atyre që mendojnë se SPAK është i kapur.

Kapja ose jo e SPAK nuk lidhet me disa peshq qofshin edhe të rëndësishëm, por me faktin se sa SPAK i shkon në thelb sistemit kriminal”, është shprehur Lubonja./ CNA

Lajmet e fundit nga