LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shiste kokainë në lagjet e Shijakut/ Arrestohet 27-vjeçari.

25 Gusht 2023, 17:09, Aktualitet CNA
Shiste kokainë në lagjet e Shijakut/ Arrestohet 27-vjeçari.
Foto nga operacioni

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi shiste doza kokaine, në lagje të ndryshme të Shijaku.

27-vjeçari me inicialet D. Sh., banues në Gjepalaj, Shijak ra në pranga falë operacionit policor të koduar "Zona".

Gjatë kontrollit fizik dhe në automjetin me të cilin lëvizte shtetasi D. Sh., u gjetën një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza të gatshme për shitje dhe një peshore elektronike, të cilat u sekuestruan së bashku me automjetin dhe me një celular.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga