LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kapën teksa gërryenin shtratin e lumit Buna/ Procedohen penalisht 5 persona

25 Gusht 2023, 16:57, Aktualitet CNA

U kapën teksa gërryenin shtratin e lumit Buna/ Procedohen penalisht 5

Pesë persona janë proceduar penalisht pasi  u kapën në flagrancë, në orët e para të mëngjesit, teksa gërryenin shtratin e lumit Buna.

Rreth orës 02:30 të mëngjesit, u kapën në flagramncë shtetasit S. K., A. S., M. D., K. S. dhe B. D., teksa gërryenin shtratin e lumit me ekskavator dhe transportonin inertet me kamionë.

Këta 5 shtetas, të organizuar në një subjekt ekonomik, me përgjegjës shtetasin S. K. dhe me punonjës 4 shtetasit e tjerë, e kyenin këtë paligjshmëri kundër mjedisit, duke fshehur të ardhurat që gjeneronin.

Nisi procedimi në gjendje të lirë për 35 vjeçarin me inicialet , S. K., 60 vjeçarin me iniciale A. S., , 34 vjeçarin me iniciale M. D., , 47 vjeçarin me iniciale K. S., dhe 38 vjeçarin me iniciale B. D.,.

Gjithashtu, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një ekskavator dhe 3 kamionë të mbushur me inerte.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga