LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përgjegjësit e aferës së inceneratorëve në krye të qeverisë”, Meta: Të shpëtohet paraja publike

9 Gusht 2023, 14:03, Aktualitet CNA
“Përgjegjësit e aferës së inceneratorëve në
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një dalje për mediat tha se është e domosdoshme për SPAK e institucionet e drejtësisë të vazhdojnë punën për të zbardhur përgjegjësit e aferës së inceneratorëve.

Sipas tij përgjegjësit janë në krye të qeverisë.

Meta thotë se duhet të duhet të shpëtohet sa më shumë të jetë e mundur paraja publike.

“Qytetarët e Tiranës dhe jo vetëm vazhdojnë e paguajnë për një shërbim që nuk jepet për një shërbim që nuk ekziston.  Është e domosdoshme për SPAK e institucionet e drejtësisë të vazhdojnë punën për të zbardhur përgjegjësit e aferës së inceneratorëve që janë në krye të qeverisë, më i plotëfuqishmi që garantoi 17 leje në më pak se nëj orë mbledhje qeverie. Të shpëtohet sa më shumë të jetë e mundur paraja publike dhe taksat e qytetarëve që paguhen dhe tani që ne flasim.”, tha Meta./CNA

   

Lajmet e fundit nga