LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bëri sherr me dy persona dhe kundërshtoi me dhunë policët vihet në pranga 26-vjeçari

9 Gusht 2023, 11:42, Aktualitet CNA
Bëri sherr me dy persona dhe kundërshtoi me dhunë policët
Foto ilustruese

Një 26-vjeçar në Bulqizë është vënë në prangat e policisë pasi  u konfliktua fizikisht me dy shtetas dhe kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë.

Gjithashtu janë proceduar penalisht edhe dy shtetasit që u konfliktuan me 26- vjeçarin.

26-vjeçari me inicialte E.A, , banues në Bulqizë, për motive të dobëta po konfliktohej me shtetasit B.Ç., 41 vjeç dhe O.V., 35 vjeç. Policia ka shoqëruar për në Komisariat palët në konflikt, dhe gjatë shoqërimit shtetasi E.A, ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë .

26-vjeçar është arrestuar në flagrancë për veprën penale të “Kundërshtimi me dhunë i Punonjësit të Policisë”, “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Prishja e qetësisë publike” ndërsa janë proceduar penalisht në gjendje të lirë shtetasit B.Ç., dhe O.V., për veprën penale “Prishja e qetësisë publike” .

Materialet procedurale i kaluan Prkurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA

Lajmet e fundit nga