LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet me armë pa leje gardisti 32-vjeçar, përjashtohet nga Garda e Republikës

9 Gusht 2023, 08:35, Aktualitet CNA
Arrestohet me armë pa leje gardisti 32-vjeçar, përjashtohet nga
Foto ilustruese

Një 32-vjeçar në Tiranë, punonjës i Gardës së Republikës së Shqipërisë është vënë në prangat e policisë për armëmbajtje pa leje.

Ai u ndalua në orët e vona të mbrëmjes të së martës dhe në automjetin e tij, iu gjet një armë zjarri pistoletë pa leje e cila u sekuestrua.

Gjithashtu gjatë kontrollit u gjetën dhe sekuestruan dy aparate telefonike.

Drejtori i Përgjithshëm i Gardës së Republikës, Gramos Sako ka firmosur përjashtimin e 32-vjeçarit nga radhës e Gardës.

Hetimet po vijojnë dhe materialet proceduriale u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë./CNA

Lajmet e fundit nga