LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrestimi i punonjësit të Gardës/ Reagon Balla: Në rrjetën e forcës së ligjit do të bien të gjithë

9 Gusht 2023, 13:41, Aktualitet CNA
Arrestimi i punonjësit të Gardës/ Reagon Balla: Në
Taulant Balla

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar lidhur me arresimin e një punonjësi të Gardës së Republikës së Shqipërisë për armëmbajtje pa leje.

Balla thotë se ndalimi i tij dhe përjashtimi nga radhët e Gardës, konfirmon qartë angazhimin se në rrjetën e forcës së ligjit do të bien të gjithë shkelësit.

Postimi i Ballës:

Jam i sigurtë se kam mbështetjen e qytetarëve në goditjen e këtij fenomeni, por kërkoj gjithashtu edhe mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj”, thotë Ballan në rrjetet sociale.

Armëmbajtja pa leje po goditet çdo ditë. Do të bëjmë gjithçka, me më shumë angazhim sesa më parë, që ky karshillëk i hapur ndaj ligjit dhe shoqërisë sonë të luftohet nga Policia e Shtetit me vendosmëri, çdo ditë.

Në të gjithë territorin e vendit, Policia e Shtetit po organizon dhe realizon goditje të përditshme ndaj këtij fenomeni. Ndalimi gjatë natës së mbrëmshme i një oficeri të Gardës së Republikës, për armëmbajtje pa leje, tashmë i arrestuar dhe i përjashtuar menjëherë nga radhët e Gardës, konfirmon qartë angazhimin se në rrjetën e forcës së ligjit do të bien të gjithë shkelësit.

Gjithashtu gjatë operacioneve kundër armëmbajtjes pa leje Policia e Shtetit ka arritur të parandalojë në kohën e duhur një ngjarje të rëndë kriminale. Jam i sigurtë se kam mbështetjen e qytetarëve në goditjen e këtij fenomeni, por kërkoj gjithashtu edhe mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj, të dashur qytetarë, përgjatë kontrolleve të policisë, të cilat do të jenë të shpeshta. Faleminderit!/CNA

Lajmet e fundit nga