LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shfrytëzonin fëmijët e mitur për të lypur, procedohen penalisht 5 persona

9 Gusht 2023, 11:48, Aktualitet CNA
Shfrytëzonin fëmijët e mitur për të lypur, procedohen
Foto ilustruese

Pesë persona janë proceduar penalisht pasi kishin shkuar në mënyrë të mënyrë të organizuar, nga qyteti i Beratit, në zonën e plazhit në Durrës për të shfrytëzuar për të lypur, fëmijët e tyre 4-7 vjeç.

Ka nisur procedimi në gjendje të lirë për shtetasit A. B., Sh. K., A. B., R. B. dhe V. D., pasi nga verifikimet ka rezultuar se kishin ardhur në mënyrë të mënyrë të organizuar, nga qyteti i Beratit, për të shfrytëzuar për të lypur, fëmijët e tyre të moshave 4-7 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Keqtrajtimi i të miturit”.

Policia e Durrësit apelon për prindërit dhe qytetarët që të mos shfrytëzojnë të miturit për veprimtari ekonomike të papërshtatshme me moshën e tyre, pasi përveç se përbën një paligjshmëri të dënueshme nga Kodi Penal, ky veprim dëmton dhe shëndetin psiko-emocional të fëmijës./CNA

Shfrytëzonin fëmijët e mitur për të lypur, procedohen
Momente nga aksioni i policisë

Lajmet e fundit nga