LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD ngre alarmin / Nëndrejtoresha e shkollës me Covid në ekskursion me stafin, asnjë testim për mësuesit

9 Shtator 2020, 10:21, Politikë CNA
PD ngre alarmin / Nëndrejtoresha e shkollës me Covid në

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ,ku denoncon faktin se pavarësisht se shkollat pritet të nisin së shpejti, mësuesve nuk i është bërë asnjë testim.

Spahia sjell edhe një rast të një sholle , ?Laç-Vau i Dejës?, ku nëndrejtoresha e saj është prekur nga Covid19 dhe dy ditë më parë ka qenë në një ekskursion të organizuar me drejtorin dhe gjysmën e mësuesve të kësaj shkolle.

JA SI ESHTE ?GATISHMERIA? PER HAPJEN E SHKOLLAVE NE SHKODER!!!

ERTV propaganda dhe ?gazetari? Edi Rama na thonë se gjithcka është gati për nisjen e vitit të ri shkollor, edhe pse minimumi, nuk është testuar asnjë arsimtar!!!

Denoncimet që vijnë nga shkolla Lac-Vau i Dejës, thonë se nëndrejtoresha e kësaj shkolle është prekur me Covid dhe dy ditë më parë ka qenë në një ekskursion të oganizuar me drejtorin dhe gjysmën e mësuesve të kësaj shkolle.

Të gjithë paraqiten në punë sikur të mos kishte ndodhur asgjë, madje edhe pa masa mbrojtëse!!! Dhe pas pak ditësh do presin nxënësit për fillimin e shkollës!
Kjo është një kronikë që nuk del në ERTV natyrisht, por tregon nivelin skandaloz të të zgjedhurve të Edi Ramës si në krye të shkollave, ashtu edhe në drejtoritë arsimore! Kjo është GATISHMERIA të cilën e propagandojnë cdo ditë! Papërgjegjshmëri që rrezikon shëndetin e fëmijëve!/CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga