LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ivi Kaso: Edhe sikur votat të numërohen në Surrel, kjo qeveri është e ikur

9 Shtator 2020, 08:41, Politikë CNA
Ivi Kaso: Edhe sikur votat të numërohen në Surrel, kjo qeveri

?Edhe sikur votat të numërohen në Surrel, kjo qeveri është e ikur dhe vendi do të shohë rotacionin që presin gjithë shqiptarët?, kështu është shprehur Sekretari për Çështje Zgjedhore në PD, Ivi Kaso.

Në një intervistë për ?Goodmorning Albanians? në Euronews Albania, Kaso tha se opozita së bashku me shqiptarët ka në plan t?i japë shqiptarëve një qeverisje të denjë. Ai shtoi se PD është për hapje 100% të listave dhe se sondazhet e nxjerrin PS-në humbëse me apo pa koalicion.

?Opozita nuk e ka fshehur se ka një plan që së bashku me shqiptarët të largojë këtë qeverisje dhe t?u japin shqiptarëve një qeverisje të denjë. Ndaj ka shpikur mekanizmin e hapjes së listës me 1/3 në mënyrë që të mbajë nën frerë partinë. Ne kemi qenë për një hapje 100 % të listave. Edhe për t?i hequr çdo alibi Ramës. Sondazhet ata i kanë në tryezë, që i nxjerrin humbës me ose pa koalicione?, tha Kaso. CNA.al

Lajmet e fundit nga