LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Topallit, Basha merr edhe një tjetër “goditje” nga Patozi

8 Shtator 2020, 16:09, Politikë CNA

Pas deklaratës së ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli se nuk do të rikthehet në Partinë Demokratike për sa kohë kryetar do të jetë Lulzim Basha ka reaguar edhe Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi.

Në një intervistë për Report Tv Patozi tha se nuk do të rikthehej në PD pasi mungon minimumi i rregullave të një organizate politike.

?Problemi nuk është largimi i Jozefinës, e i gjithë të tjerëve që janë larguar. Unë mendoj se ajo ka bërë zgjedhjen e saj dhe ka të drejtë. Aty mungon edhe minimum i rregullave të një organizate politike. Aty është vrarë çdo gjë?, tha Patozi.

Kujtojmë se më herët Topalli tha: ?Nuk kam dëshirë të hyj apo të krijoj parti politike. Dëshira ime është të krijohet një lëvizje për ndryshim pasi ka një të vërtetë të madhe. Nëse gjërat shkojnë keq duhen ndryshuar?./CNA.al

Lajmet e fundit nga