LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U emërua drejtues politik i PS për Shkodrën/ Beqaj falenderon Ramën: Merremi vesh sy me sy

8 Shtator 2020, 11:42, Politikë CNA

Pas emërimit si drejtuesi i ri politik i PS-së në Shkodër, Ilir Beqaj duket se ka filluar menjëherë nga puna.

Ai ka zhvilluar sot  një mbledhje prezantuese në këtë qytet, ku ka vendosur prioritetet e punës atje.

Ai është ndalur të komentojë dhe menyrën e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë si dhe  ndryshimet në qeveri.

Beqaj është shprehur se e ka pranuar me dëshirë propozimin e kryeministrit dhe se ka një marrëdhënie të tillë që merren vesh sy më sy.

?Për mua është privilegj që kthehem në Shkodër. Ndryshimet në qeveri janë e drejtë e kryeministrit dhe 7 muaj para zgjedhjeve nuk është e lehtë të bëhen.

Kam pranuar me dëshirë propozimin e kryeministrit sepse në Shkodër e kam filluar politikën aktive.

Me kryeministrin kam një marrëdhënie sy me sy për të cilën zgjat shumë pak vendimmarrja?, tha ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga