LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hidhet shorti/ Zgjidhen 8 gjyqtarët që do të shqyrtojnë ankesat e partive për zgjedhjet

8 Shtator 2020, 15:25, Politikë CNA

Pasditen e sotme Këshilli i Lartë Gjyqësor zgjodhi me short 8 gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor që do të shqyrtojnë ankesat e partive politike për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Nga shorti i hedhur u zgjodhën 5 gjyqtare dhe tre gjyqtarë nga 16 që ishin në garë.

Tetë gjyqtarët që u zgjodhën me short
Sokol Ibi
Manjola Xhaxho
Edlira Petri
Emona Muçi
Asim Vokshi
Gentian Medja
Esmeralda Çeka
Alma Kolgjoka

Kujtojmë se prej disa muaj kolegji ishte jashtë funksionit për shkak të dorëheqjeve të anëtarëve dhe shkarkimit nga procesi i vettingut të disa prej tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga