LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të tjera të mëdha do t’i vijnë shqiptarëve

8 Shtator 2020, 20:43, Politikë CNA
Gjyqet e humbura në Arbitrazh / Paralajmëron Berisha: Gjoba të

?154 milionë euro janë gjobat që mori Shqipëria nga Arbitrazhi Ndërkombëtar?.

Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha, teksa numëron gjobat që i janë vendosur qeverisë shqiptare nga Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit dhe që kanë rënë në kurriz të shqiptarëve.

Ish-kryetari i PD-së kujton gjyqin e humbur me Bechetin që i kushtoi Shqipërisë 110 milionë lekë dhe atë të humbur pak ditë më parë me kompaninë greke Aktor.

Berisha paralajmëron se çështje të tjera të mëdha janë në Arbitrazhin Ndërkombëtar dhe gjoba të tjera të mëdha do t?i vijnë Shqipërisë nga korrupsioni i qeverisë së Edi Ramës.

?110 milionë euro gjoba për Agon Chanel. Edvin Hajduti përzuri si bandit Francesko Bechettin veteëm e vetëm se ruajti pavarësinë nga qeveritë të medias së tij. Ai nuk pranoi të shndërrojë atë në papagall siç bën Carlo Malavita që bëhet pronar me pasuritë publike të shqiptarëve dhe shpërblehet nga Edvin Hajduti miliarda lekë.

44 milionë euro është gjoba për përzënien e kompanisë greke Aktor, zëvendësimin e saj me trafikantin Edmond Bego për të ndarë milionat e eurove me Edvin Hajdutin dhe Taulant Bego Yaris. Miq, 154 milionë euro paguhen qindarkë për qindarkë nga takspaguesit shqiptar ndëkohë që shkaktarët e kësaj gjobe zhgeërryhen në milionat e eurove të vjedhura. sb

PS: Me keqardhje të dashur miq më duhet t?ju njoftoj se çështje të tjera të mëdha janë në Arbitrazhin Ndërkombëtar dhe gjoba të tjera të mëdha do t?i vijnë Shqipërisë si ?dhuratë? e korrupsionit të Edvin Hajdutit?, shkruan Berisha në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga