LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta nuk e thirri për të konsultuar datën e zgjedhjeve/ Patozi: Do apo s’do presidenti, do jem në garë

8 Shtator 2020, 16:19, Politikë CNA

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ka shprehur pakënaqësi ndaj presidentit Ilir Meta, i cili nuk e ftoi në Presidencë ashtu si partitë e tjera për tu konsultuar për datën e zgjedhjeve parlamentare.

Patozi tha se Meta nuk i ndalon dot të garojnë dhe do apo nuk do ai, Bindja Demokratike do të futet në zgjedhje.

?Do apo s?do presidenti, në do jemi në garë dhe nuk na ndalon dot. Rëndësi kanë rregullat e lojës?, tha koordinatori i BD-së në Report Tv.

Më tej, ai theksoi se për të nuk ka aspak rëndësi data e zgjedhjeve.

?Data nuk ka rëndësi fare. Nuk ka asnjë vlerë. Meta bëri sikur i mblodhi të gjithë, nuk mori as datën që i kërkoi Basha dhe as atë që i kërkoi Rama, zgjodhi një të mesme dhe bëri sikur gjeti konsensus?, nënvizoi Patozi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga