LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ultimatum drejtuesve politikë në qarqe/ Dua 74 mandate në zgjedhje!

9 Shtator 2020, 09:15, Politikë CNA
Rama ultimatum drejtuesve politikë në qarqe/ Dua 74 mandate në

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me drejtuesit e qarqeve.

Mbledhja e cila u mbajt në selinë e PS, me dyer të mbyllura, ka zgjatur më shumë se dy orë. Ndërkohë që janë zbardhur dhe detjajet e para.

Mësohet se Rama u ka dhënë ultimatum të vetëve që të punohet fort dhe në zgjedhjet e ardhshme të fitohen 74 mandate.

?Në zgjedhje synojmë të marrim 74 mandate. Nga nesër nis riformatimi i FRESSH dhe më pas Forumi i gruas?.

Rama po ashtu ju ka kërkuar drejtuesve të qarqeve një raport te detajuar deri javën e ardhshme për problemet e qarkut përkatës: probleme në qeverisje, drejtori rajonale, si dhe me partinë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga