LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla jep detaje nga takimi me krerët e qarqeve

9 Shtator 2020, 09:34, Politikë CNA
Balla jep detaje nga takimi me krerët e qarqeve

Pas takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi me krerët e qarqeve për problematikat e qytearëve lidhur me shërbimet publike, Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dha një deklaratë për mediat.

Balla tha se ky ishte një takim i përjavshëm, që do të vijojë deri në ditën e zgjedhjeve, më 25 prill 2021, ku sot janë diskutuar çështje të karakterit organizativ.

?Ky do të jetë diskutim do të vijojë deri më 25 Prill. Ky takim ishte dedikuar zyrave qëndrore në marrëdhënie me qytetarët. Zgjedhjet janë për popullin jo për partitë, populli duhet të votojë dhe të zgjedhë drejtimin që duhet. Do të diskutohet çdo lloj problematike dhe do të çohet tek Rama. I kemi dorëzuar kryeministrit një përmbledhje të vlerësimeve që burojnë nga qytetarët për cilësinë e shërbimeve publike, për përmirësimin e tyre. Kemi diskutuar dhe për krijimin e një kanali komunikimi virtual me anëtarësinë e partisë, për të vlerësuar performancën e çdo përfaqësuesi të PS?, tha Balla. CNA.al 

Lajmet e fundit nga