LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme botërore

26 Tetor 2022, 17:17, Trending CNA
Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme
Këngëtarja Adele

Adele

Këngëtarja Adele bëri bujë pasi humbi 30 kilogramë në një vit. Në atë kohë, u tha se këngëtarja ndoqi dietën ‘Sirt’ për të humbur peshë. Është një dietë e veçantë mjaft e ngurtë që përfshin eliminimin e sheqernave dhe yndyrave të ngopura dhe reduktimin e ndjeshëm të produkteve të qumështit, përveç futjes së ushqimeve specifike që kanë për qëllim stimulimin e sirtuinave , të cilat ndikojnë në aftësinë tonë për të djegur yndyrat. Sidoqoftë, në një intervistë të fundit për British Vogue , Adele zbuloi se nuk kishte ndjekur kurrë dietën Sirtasnjë dietë tjetër. 

Si humbi peshë Adele atëherë?

Duke u marrë me sport: “Nuk kishte të bënte me humbjen e peshës, doja të bëhesha e fortë” dhe duke ndjekur një dietë të larmishme, të shëndetshme dhe të kontrolluar .

Victoria Beckham

Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme

David Beckham tha në një podcast se zonja e tij ka ngrënë të njëjtin vakt çdo ditë për 25 vjet. Dieta e Victoria Beckham përbëhet nga peshk i pjekur në skarë dhe perime në avull, pa vaj apo gjalpë, dhe një fetë bukë gruri integral me pak kripë. Edhe pse në përgjithësi, duket se është një dietë mjaft e shëndetshme, të hash gjithmonë të njëjtën pjatë është një zgjedhje kufizuese që nuk ndihmon për të vazhduar të ushqehesh mirë në planin afatgjatë . Variacioni është gjithmonë i rëndësishëm.

Kim Kardashian

Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme

Kim Kardashian ka humbur shumë peshë së fundmi së bashku me motrën e saj Khloé. Diskutimet nisën kur ajo veshi fustanin e artë të Marilyn Monroe në MET Gala të këtij viti. Dieta e Kim Kardashian është një version jashtëzakonisht i rreptë i dietës Atkins , dhe e lejoi atë të humbiste 7 kg në 3 javë, duke eliminuar plotësisht karbohidratet dhe sheqernat, duke ngrënë vetëm proteina, perime dhe yndyrna, duke bërë stërvitje të përditshme dhe sauna

4-Beyonce

Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme

“Beyoncé’s” është ndër dietat e yjeve që janë bërë më të famshme, por edhe ndër më të rrezikshmet. Këngëtarja vendosi të ndajë me audiencën e Oprah në vitin 2006 se, për t'u përshtatur për rolin e saj në Dreamgirls , ajo zgjodhi Master Cleanse , një dietë e rreptë e bazuar në vetëm një lloj lëngu. Për 10 ditë, Beyonce mori vetëm një pije të bërë nga uji, lëng limoni, shurup panje dhe piper i kuq. Duke marrë parasysh mungesën e pothuajse të gjithë makronutrientëve thelbësorë, është ndër dietat më të çuditshme dhe më të rrezikshme për të cilat një person ka folur ndonjëherë publikisht.

5 – Madonna

Nga Adele tek Madonna/ Dietat që kanë ndjekur yjet e famshme

Dieta makrobiotike e Madonnës bazohet në soje, ushqime të fermentuara , karbohidrate të plota dhe perime detare, duke përjashtuar miellin e bardhë, mishin, vezët dhe produktet e qumështit. Ndërsa ka zgjedhje të shëndetshme në këtë dietë, asaj ende i mungojnë lëndët ushqyese të rëndësishme , gjë që e bën të vështirë mbajtjen për një afat të gjatë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga