LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thirrja e Alimehmetit: Të gjithë në protestë kundër rritjes së çmimeve

11 Nëntor 2022, 21:10, Politikë CNA
Thirrja e Alimehmetit: Të gjithë në protestë kundër
Kandidati në Primare për kryetar bashkie të Tiranës, Ilir Alimehmeti

Kandidati në Primare për kryetar bashkie të Tiranës, Ilir Alimehmeti iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të jenë pjesë e protestës së 12 nëntor.

Përmes një videomesazhi në rrjetet sociale, Alimehmeti, foti të gjithë në protestë kundër rritjes së çmimeve dhe abuzimeve me to.

“Miqtë e mi, nesër në 12 nëntor ora 16:00, iu bëj thirrje të jeni të gjithë të pranishëm në Tiranë, në protestën kombëtra kundër rritjes së çmimeve, kundër abuzimeve me to, na prekin të gjithëve njësoj, nga i pari tek i fundit, do të jemi aty kundër rritjes së çmimeve, për ne por edhe për ata të cilët nuk do tëjenë të mundur të jenë në protesët. Nesër 12 nëntor, ora 16:00, në Tiranë”, shprehet Alimehmeti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga